Rehabilitacja kręgosłupa w sektorze lędźwiowym

Przesiadujący styl życia, zbyt mała ilość aktywności fizycznej a także nieodpowiednia postawa ciała prowadzi do wielu problemów kręgosłupa. Wśród klientów zgłaszających się do gabinetu medycznego rehabilitantów, niezwywkle często mawia się o mocnym, mrowiącym kłuciu krzyża w odcinku lędźwiowym. Nowoczesna rehabilitacja rusza temu problemowi przeciwlegle i sugeruje kilka różnorakich metod, dzięki jakim, rzeczywiście możemy uwolnić się od potocznego łupienia krzyża. Jedną z nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, nazywana TENS. Wyróżniona metoda rehabilitacyjna bazuje na naklejaniu do skóry specjalnych elektrod w sektorze bólu, aczkolwiek jak również nie koniecznie. Nadto, poprzez elektrody przemieszcza się światło o średnim, lub wysokim napięciu. Co zdobywamy dzięki tej metodzie rehabilitacyjnej? Mianowicie, prąd wzmaga mięśnie przykręgosłupowe, dynamizuje ukrwienie, a w związku z tym odnawia mięśnie jak również nerwy, a tym samym je odpręża.

Prócz tego precedens rehabilitacyjny ma jeszcze jedną ekstra dogodność, otóż motywuje układ hormonalny do wysyłania endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia, a jaśniej opowiadając po prostu nastawia nas w niezwykle cudowny nastrój. Tak jak przywołano parę słów wcześniej ten rodzaj rehabilitacji spożytkowywany jest w rozwlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak również ich pochodnych.

Uprzedza się też, iż tej metody rehabilitacyjnej faktycznie nie można zastosować u jednostek z nieprawidłowościami pracy serca oraz u jednostek z wstrzykniętymi rozrusznikami serca. W przypadku ludzi powyżej wymienionych rzeczywiście można wykorzystać odmienne metodyki rehabilitacyjne, na potwierdzenie treningi ogólnousprawniające wykonywane na sali rehabilitacyjnej.